ДНЗ № 7 — Вербиченька

Права дитини

Організації, які займаються проблемами булінгу в Україні Тематика
UNICEF інформування батьків та дітей про булінг та протидія йому
Благодійний фонд «Kiddo» протидія булінгу
Громадська організація «Студена» недискримінаційне навчання
Український інститут дослідження екстремізму  дитяче насилля
ЖІНОЧИЙ КОНСОРЦІУМ УКРАЇНИ Попередження та подолання насильства в дитячому середовищі
Український фонд «Благополуччя дітей» Вчить дитину захищати себе
Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» протидія насильству в сім’ї та школі

Наказ МОН від 19 грудня 2019 року №1646      

Деякі питання врегулювання на випадки булінгу та застосування заходів виховного впливу   в закладах освіти ( )  1_9-80 

https://mail.ukr.net/api/public/file_view/download?token=AmPhSCbvjBDQ2Ht7d9pDo2g2ynHC32ZHwB7WyQaZpDCzGHcfo3Bl29za1KZWAIqqyH5lCblKJSxcdLE_qzL5LTqpgKFSQM8hO8_9iW1qBMTF0hJhhaGMWi3fmPXEGeEC-amgPRydd3Zftd9hXklK%3AkMwNuu_cteTS_5dw

 

Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого середовища. За результатами дослідження, проведеного UNICEF у 2017 році, 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу (цькування) впродовж останніх трьох місяців, а 24% дітей стали жертвами цього явища.

За даними опитування HBSC 2018 року, серед дітей віком від 10 до 17 років 35% опитаних упродовж останніх двох місяців брали участь в ображенні/приниженні або знущанні з інших, 37,9 % були жертвами образ, знущань та принижень інших підлітків.

Результати опитування U-Report відбивають найрозповсюдженіші причини булінгу (цькування): ігнорування дорослими булінгу (цькування) (39%) та особливості характеру певних дітей (26%).

Це поширена проблема в сучасному українському суспільстві, і найгостріше воно постає в освітньому середовищі, де дитина проводить більшу частку свого повсякденного життя.

З початку 2013 року в Україні з’явилася нова всеукраїнська «гаряча лінія» — для дітей та про дітей. Про це УНН повідомили у правозахисному центрі «Ла Страда-Україна».

«Лінія відтепер діє за номером 0 800 500 225. Тут маленькі українці знайдуть підтримку та пораду стосовно своїх проблем, якими їм нема з ким поділитися. Батьки, вчителі та вихователі матимуть змогу оперативно отримати індивідуальну консультацію стосовно порушень прав дітей», — йдеться у повідомленні правозахисного центру.

Дзвінки на лінію — безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх українських операторів.

Нагадаємо, з початку 2013 року в Україні з’явилася нова всеукраїнська «гаряча лінія» — для дітей та про дітей. Лінію, яка відтепер діє за номером 0 800 500 225, відкрили у Міжнародному жіночому правозахисному центрі «Ла Страда-Україна».

Тут маленькі українці знайдуть підтримку та пораду стосовно своїх проблем, якими їм нема з ким поділитися. Батьки, вчителі та вихователі матимуть змогу оперативно отримати індивідуальну консультацію стосовно порушень прав дітей. Дзвінки на лінію — безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх українських операторів.

Створення окремої «гарячої лінії» з дитячих питань стало відповіддю на кількість запитів, які були отримані протягом останніх років на Національну «гарячу лінію» з питань запобігання насильства в сім’ї та захисту прав дітей – у 2011 році половина усіх телефонних звернень надійшли від самих дітей або з дитячих питань. За підсумками 2012 року таких дзвінків було близько половини від загальної кількості – близько 5 тисяч.

На Національній дитячій «гарячій лінії» Центру «Ла Страда-Україна» консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники. Коло питань, з яких вже надаються консультації, досить широке і було сформовано на основі отримуваних останніми роками запитів від абонентів. Основні теми, з яких консультують на

Національній дитячій «гарячій лінії», — насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сім’ї та з боку оточення, психологічні проблеми, негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також психологічне залякування та насильство (булінг) і безпека в Інтернеті.

(http://www.la-strada.org.ua/)

 

Національній «гарячій лінії» з питань запобігання насильству та захисту прав дітей — 7 років!


30 листопада 2011, у сьому річницю свого функціонування, Національна «гаряча лінія» з питань запобігання насильству та захисту прав дитини Центру «Ла Страда-Україна» зафіксувала рекордну кількість дзвінків на місяць — 1400. Усе більше звернень – складні психологічні та юридичні консультації.

Національна «гаряча лінія» з питань запобігання насильству та захисту прав дитини прийняла перший дзвінок 7 років тому – 30 листопада 2004 року, після того, як дедалі більше питань саме щодо проблеми домашнього насильства надходило на іншу «гарячу лінію» «Ла Страда-Україна» — з питань протидії торгівлі людьми. Починаючи з 2008 року, кількість дзвінків на «гарячу лінію» 0 800 500 335 стала вимірюватись тисячами, у 2011 році, який ще триває, цифра перевищила 10 000. Більше тисячі дзвінків на місяць надходить на «гарячу лінію» з вересня цього року, проте листопад виявився рекордним – 1400 консультацій. Більше того, протягом одного минулого тижня на лінію звернулися понад 300 разів. Загалом за сім років існування лінія прийняла 22 550 дзвінків.

На разі консультанти щодня відповідають у середньому на 50 дзвінків, причому тенденція змінюється – якщо раніше переважна більшість була інформаційних консультацій, тепер дедалі частіше звертаються за глибокими психологічними та складними юридичними консультаціями.

На «гарячій лінії» у певні години також консультують фахівці Департаменту профілактики правопорушень МВС України. Під час акції «16 днів проти гендерного насильства» правоохоронці традиційно надаватимуть консультації двічі на тиждень – зокрема, 30 листопада, 6 та 9 грудня з 17:00 до 19:00.

З одного боку, це хороший знак – важкий пласт проблеми насильства в сім’ї все ж зрушив з місця: завдяки інформаційним кампаніям «Залишайся людиною», «Скажімо НІ домашньому насильству», «Стоп насильству» постраждалі дізналися про те, що вони не одні у своєму нещасті й є куди звернутися по допомогу. Таким чином нарешті тріснув по швах горезвісний стереотип про «сміття з хати не виносять» й українці усвідомили, що можуть і мають боротися за свої права.

З другого боку, стрімке зростання звернень про випадки різні види насильства в сім’ї, знущання над дітьми, гендерну дискримінацію засвідчує хворобливість суспільства, яка з роками поки жодним чином не пішла на поправку.

І, зрештою, третій і, певно, найважливіший аспект: така ситуація – черговий доказ того, що державна політика у напрямі попередження насильства в сім’ї продовжує бажати кращого. І через постійні трансформації компетентного органу виконавчої влади, а, відповідно, і «циклічності» у державному регулюванні проблеми, і через незастосування на практиці положень Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», як показав моніторинг його виконання з моменту прийняття, проведений у 2011 році.

http://la-strada.org.ua/

 1. Національна дитяча «гаряча лінія» — <a href=»http://la-strada.org.ua» target=»blank»> <img src=»http://la-strada.org.ua/La_strada_1_3.gif» alt=»Національна гаряча лінія»></a>
 2. Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та тендерної дискримінації — <a href=»http://la-strada.org.ua» target=»blank»> <img src=»http://la-strada.org.ua/La_strada_2_2.gif» alt=»Національна дитяча гаряча лінія»></a>

 

Права дітей

Юний друг, чи знаєш ти, що Організація Об’єднаних Націй у  Всесвітній декларації прав людини проголосила, що діти мають право на особливий захист, турботу і допомогу, і що «ребенок, ввиду его физической и умственной незрелости, нуждается в специальной охране и заботе, включая надлежащую правовую защиту, как до, так и после рождения» (Нью-Йорк, 20 ноября 1989г.)?

Не знаєш? Тоді ця сторінка як раз для тебе.

Для початку нагадаємо, що дитиною є кожна людська істота до досягнення 18-річного віку. Всі діти, народжені у шлюбі або поза шлюбом, повинні користуватися однаковим соціальним захистом. (Всесвітня декларація прав людини. Стаття 25).

    Дитина має право:

 • Право на життя. Право на ім’я.
 • Право на громадянство.
 • Право на відсутність дискримінації.
 • Право на свободу совісті і релігійних переконань.
 • Право на життя з батьками.
 • Право на працю.
 • Право на відпочинок.
 • Право на захист життя та здоров’я.
 • Право на освіту.
 • Право на відсутність рабства.
 • Право на житло.
 • Право на свободу слова.
 • Право на отримання іинформації.
 • Право корисування досягненнями культуры.
 • Право створювати сім’ю.
 • Право участі у науково-технічній та художній творчості.

Народившись, дитина отримує право на громадянство, має право жити і виховуватися у сім’ї, знати своїх батьків, отримувати від них захист своїх прав і законних інтересів. На ім’я дитини може бути відкрито рахунок у банку.

Півторарічний громадянин має право відвідувати ясла.

Трьохрічний громадянин  має право відвідувати дитячий садок.

Шестирічний громадянин має право:

 • відвідувати школу;
 • самостійно заключати дрібні побутові угоди.